Tatuazhe në verë, tre këshilla për t'u kujdesur për to

Tatuazhe mbrapa verës

L tatuazhe në verë priren të dëmtohen më shumë nga nxehtësi dhe diell. Edhe pse mund të duket e gëzuar në shikim të parë, vera është gjithashtu një sezon i pabesë, gati për t'u bërë këmbë me të rrezet kriminale ose për të mos ju bërë syrin gjithë natën dhe duke i lënë çarçafët ngjitës.

Kjo është arsyeja pse ju duhet të bëni kujdes të veçantë me të tatuazhe në verë. Nëse kujdesesh për ta kështu, ata do të duken të përfunduar për më shumë!

Mbajini larg diellit

Tatuazhe në plazh të verës

Shumë doza të diell janë të dëmshme jo vetëm për tattoos, por për Piel në përgjithësi. Le të shohim, nuk është e nevojshme të dilni në rrugë me një kostum zhytjeje, por këshillohet të vishni krem mbrojtës në tatuazhe për të parandaluar që dielli t’i djegë ato dhe lëkura të mos duket e moshuar dhe e shëmtuar.

Rekomandohet që, edhe pse në plazh të përdorni një faktor të ulët, në tattoos aplikoni një locion të faktor i lartë. Në këtë mënyrë ata do të mbrohen më shumë.

Hidratoni ato për një efekt vezullues

Kjo nuk rekomandohet vetëm për verë, megjithëse ky sezon është veçanërisht kritik, pasi lëkura ka tendencë të thahet më shumë. Pas dushit, mund të aplikoni pak (shumë pak) nga locion hidratues. Ju do të shihni se si kur Piel hidratoj colores ata janë përsëri i gjallë!

Mbani në mend se vera është sezoni më i keq për të bërë një tatuazh

Tatuazhe në fushë verore

Nëse duhet të keni kujdes me tattoos që kemi bërë për vite, imagjinoni me një që sapo kemi bërë. Unë e kam bërë atë gabim kohët e fundit dhe mund t'ju siguroj se është shumë më tepër i parehatshëm kujdesuni për një tatuazh i sapo bërë në verë sesa në dimër: ngjitet kudo, djersa e bën të kruhet shumë, ju jeni më shumë në mëshirën e mikrobeve ...

Sigurisht këto këshilla ato janë vetëm rekomandime. Mos harroni se nëse keni ndonjë problem me tatuazhin tuaj gjëja më e mirë që mund të bëni është të flisni me tuajin artist tatuazhesh ose me tuajin mjekësor.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.