Tatuazhe për vëllezërit në krah, ide dhe kuptime

Lidhja mes vëllezërve është shumë e thellë dhe është diçka që zgjat përgjithmonë, pasi nuk mund të prishet. Prandaj, ndajnë tatuazhet është një mënyrë për ta nderuar atë marrëdhënie dhe për ta mbajtur atë gjithmonë në lëkurën tuaj.

Tatuazhe për vëllezërit në krah.

Shumë herë kërkojmë këshillën e një vëllai, e dimë se ai gjithmonë do të na thotë atë që mendon në të vërtetë, se dëshiron më të mirën për ne, megjithëse ndonjëherë mund të mos pajtohemi ose mund të ketë momente të vështira. Por që me kalimin e kohës ata do të shërohen dhe ne e dimë se kjo marrëdhënie është përgjithmonë.

Ka të panumërta tatuazhe shumë frymëzuese të bëhet aty ku përfshihen çështje personale, si kujtimet e fëmijërisë, aktivitetet apo vizatimet e preferuara, filozofitë e jetës, fetë, shumë momente dhe kujtime që kanë kaluar së bashku, pasi ai është një person që ka kaluar gjithë fëmijërinë tonë duke ndarë gjithçka.

Ide tatuazhesh për vëllezërit në krah me kuptime të bukura

tatuazh unisex

Tatuazh i vëllezërve dhe motrave unisex.

Ky lloj dizajni është ideal për t'u ndarë me një vëlla ose një motër pasi gjinia nuk ka rëndësi.
Për këto dizajne janë ideale numrat, shkronja, numra romakë, një datë e veçantë që dëshironi të mbani mend. Ose zgjidhni një fjalë që simbolizon lidhjen e bukur që ata ndajnë.

Tatuazhe që përputhen

Përputhja e tatuazheve të vëllezërve.

Ky lloj dizajni mund të jetë i menduar, një kujtim i bukur dhe do të sjellë një buzëqeshje në fytyrën tuaj sa herë që e shikoni. Dizajni mund të jetë i njëjtë për të dyja ose një dizajn i shpërndarë, për shembull: në njërin krah harku, në tjetrin shigjeta, që do të thotë se vizatimet ndahen midis të dyjave. Është një mënyrë për të forcojnë lidhjen dhe ju kujtoj gjithmonë

Tatuazhe të figurave gjeometrike për vëllezërit

Shifra gjeometrike të vëllezërve tatuazh.

L figurat gjeometrike mund të jetë bosh dhe me ngjyrë në varësi të numrit të vëllezërve dhe më i madhi, për shembull, mund të plotësojë vizatimin e parë dhe më i riu të fundit. Janë dizajne më origjinale në rast se vendosin të bëjnë diçka më të thjeshtë.

Tatuazhet e maceve dhe qenve

Tatuazhe për çdo vëlla qen dhe mace.

Ky dizajn është qesharak sepse shumë herë vëllezërit luftojnë si macja dhe qeni. Është përfaqësimi më i mirë i marrëdhënies, megjithëse gjithçka pothuajse gjithmonë përfundon mirë.

Qentë me zotërit e tyre
Artikulli i lidhur:
Tatuazhe bukuroshe të qenve

Tatuazhet e preferuara të vizatimit

Tatuazhe vellai te personazheve te preferuar.

Ky lloj dizajni është ideal pasi një serial vizatimor ose një personazh nga një film do të jetë me interes për të dy. Është një ide e mrekullueshme të zgjidhni të bëni tatuazh një pjesë të komikut ose personazhet së bashku. Gjithashtu, ata do ndajnë mes të dyve dhe në përgjithësi njerëzit e tjerë nuk do ta kuptojnë mesazhin.

Tatuazhe në zemër

Tatuazhe për vëllezërit e zemrave -

Zemrat janë simbol i dashurisë dhe për të treguar dashurinë par excellence dhe ka disa dizajne për ta përfaqësuar me aksesorë të ndryshëm, në varësi të atij që ju pëlqen më shumë.

Tatuazhet e Diellit dhe Hënës

Tatuazhet e diellit dhe hënës.

Ky lloj dizajni është ideal për t'u bërë në parakrah. Është një nga mënyrat më të mira për të përfaqësuar bashkimin dhe lidhjen pasi ato janë plotësuese me njëra-tjetrën. Plus, është një mënyrë e bukur për të demonstruar shtojcën, sepse njëra nuk ekziston pa tjetrën.

imazhe tatuazhesh

Tatuazhet e imazheve të momenteve të përbashkëta.

Ky tatuazh është shumë i bukur, mund të jetë një imazh i dy vëllezërve të përqafuar ose të një moment shumë i veçantë që kanë ndarë Rezultati përfundimtar është si një foto që do të mbetet në kujtesën tonë dhe në trupin tonë.

tatuazhe me pupla

Tatuazhe me pupla.

Është një dizajn shumë popullor për t'u ndarë mes vëllezërve pasi simbolizon derën e lirisë, shpresa dhe në përgjithësi tatuazhet që kanë vizatime me pupla mund të jenë shumë të thjeshta por kuptimi i tyre është shumë i thellë.
Një nga dizajnet mund të jetë një pendë me emrin, ose thjesht me fjalën vëlla.

Tatuazhe për tre vëllezër

Tatuazhe për tre vëllezër.

Në këtë rast, dizajni duhet të zgjidhet midis të treve. Ju mund të gjeni një personazh ose kafshë të preferuar të fëmijërisë dhe ta bëni atë një kujtim të përbashkët për të festuar.
Nëse ju pëlqen diçka më e vogël dhe më e thjeshtë, mund të jenë hurmat ose mund të zgjidhni diçka simbolike si për shembull të bëni një seri prej tre pemësh, të cilat shoqërohen gjithmonë me dituria dhe mençuria. Përveç kësaj, rrënjët e saj simbolizojnë një lidhje me të kaluarën dhe me familjen.

Tatuazhe origjinale për vëllezërit

Tatuazhe origjinale.

Është një opsion i mirë për të zgjedhur brenda shkronjave të dizajnit bazë, datat, emra, por gjithashtu mund t'i dizajnoni vetë tatuazhet për t'i bërë ato unike, për të shtuar imazhe ose për të treguar një histori, për të përfshirë simbole personale. Rezultati do të jetë një tatuazh krejtësisht unik i dizajnuar nga ju dhe kuptimi do të jetë pjesë e lidhjes.

Tatuazhe frazash për vëllezërit

Fraza tatuazhe.

Ky dizajn është ideal nëse ndani një shkrimtar të preferuar pasi mund të bëni tatuazh një citim ose fjali të rëndësishme për ju, një opsion tjetër është teksti i një kënge që nënkupton një ngjarje të rëndësishme në jetën tuaj.

Ka shumë fraza për të zgjedhur, është një zgjedhje shumë e guximshme për të bërë, por, një shembull shumë konkret të rëndësisë së marrëdhënies mes të dyjave.

Tatuazhe minimaliste për vëllezërit

Tatuazhe të thjeshta për vëllezërit.

Për dashamirët e së thjeshtës dhe të thjeshtës, ata që nuk priren t'u kushtojnë vëmendje shumë detajeve, a tatuazh minimalist Është ideale pasi ato janë krijuar me bojë të zezë dhe mund të jenë të vogla ose të mëdha, por me një ide bazë.
Ju mund të zgjidhni një dizajn të vogël për burra ose gra dhe mund ta vendosni në krah ose parakrah, në mënyrë që të ketë shikueshmëri të mirë, kjo është ideja.

Tatuazhe që përfaqësojnë vëllezërit

Tatuazhe që përfaqësojnë vëllezërit.

Është mënyra më e mirë për të festuar me një dizajn të artit të trupit që përfaqëson një çift ose nga pemët familjare me qeliza nyjesh ose personazhet e preferuar të vëllait dhe motrës, për shembull Bart dhe Lisa nga The Simpsons, vajzat e fuqishme që janë tre motra, ose Anna dhe Elsa nga Të ngrira, ka shumë personazhe që janë vëllezër, në varësi të numrit të tyre dhe personazheve të preferuar që ndajnë.

Me pak fjalë, për të festuar lidhjen dhe lidhjen e bukur mes vëllezërve, ka shumë dizajne. Ata duhet t'i zgjedhin midis të gjithave për të parë se cili është i preferuari juaj, ose ai që i përfaqëson më shumë, që tregon një pjesë të jetës së tyre, ose kujtim i bukur i jetuar në fëmijëri.
Ata duhet të mendojnë përpara se ta bëjnë këtë se është diçka që ata do të jenë krenarë t'ia tregojnë botës dhe se do ta ndajnë atë përgjithmonë.

Tatuazhet janë vepra arti E vizatuar në trup, për të shprehur ndjenjat, mund të variojë nga diçka e thjeshtë dhe e nënvlerësuar, në diçka më të prodhuar dhe aksesore, por qëllimi përfundimtar është gjithmonë i njëjti: t'i tregosh botës dhe të festosh lidhjen e veçantë që të bashkon.
Ky artikull mund t'ju kishte dhënë disa ide për frymëzim, tani duhet të më gëzoni dhe të jeni të lumtur që keni bërë një zgjedhje kaq të mrekullueshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.