Tatuazhet e anijeve pirate: idetë më të mira për t'ju bërë tatuazh

Tatuazhe detare në dorë

(Burim).

Espronceda, një poet me shpirtin e një pirati, tha në një nga poezitë e tij se "Anija ime është thesari im, zoti im është liria, ligji im, forca dhe era, atdheu im i vetëm është deti". Kjo është arsyeja pse nuk është për t'u habitur që tatuazhet e anijeve pirate janë një dizajn me shumë lojë.

Sot do të shohim jo vetëm se çfarë kuptimi kanë këto tatuazhe të pabesueshme të anijeve pirate, por do t'ju japim edhe shumë ide në mënyrë që dizajni juaj të jetë më i lakmuari në shtatë dete. Dhe nëse keni mbetur duke kërkuar më shumë hipje dhe plaçkitje, mos harroni të hidhni një sy në këtë artikull tjetër nga tatuazhe pirate. ar!

Çfarë simbolizojnë tatuazhet e anijeve pirate?

Flamuri i piratëve është simboli par excellence

(Burim).

Siç tha Espronceda në "Këngën e Piratëve", anija e këtyre aventurierëve famëkeq është një simbol i fuqishëm i lirisë: në fund të fundit, pirati lë mënjanë rendin e shoqërisë për të jetuar një ekzistencë pa ligj, komplekse, plot rreziqe dhe në të cilën sigurisht shkel ligje (jo më kot ka lënë mënjanë rendin dhe ka përqafuar kaosin) . Pirati i përqafon të gjitha këto sakrifica me gëzim dhe një ndjenjë nderi të shtrembëruar, duke pirë, duke vjedhur nga anijet e tjera dhe duke kërkuar për thesare të fshehura.

Një anije pirate në një shishe, liri e brendshme

(Burim).

Është një ekzistenca e lirë, pa lidhje, në të cilën anija, dhe për rrjedhojë ekuipazhi, janë e vetmja familje e piratit, e cila i lejon atij të vazhdojë të lundrojë nëpër dete në kërkim të pasurisë dhe raketës.

Kafka është ajo që jep idenë se është një anije pirate

(Burim).

Mendoni se të gjitha këto që sapo ju thamë ju shqetësojnë? Drejtoni një ekzistencë kaotike, të lirë dhe nomade? A e përqafon filozofinë e të jetuarit në këtë moment? Atëherë, pa dyshim, këto tatuazhe janë ideale për ju.

Ide për tatuazhe të anijeve pirate

Papagajtë dhe kafkat janë shoqërues të palodhur të piratëve

(Burim).

Mund të shpërndahemi në anijet pirate më të famshme (si p.sh perlë e zezë, rogers gazmor ose aventurë), por e vërteta është se nuk ka rëndësi se cilën anije zgjidhni, të gjitha duken të shkëlqyera në një tatuazh. Këtu janë një mori idesh:

anije pirate me kafkë

Realizmi dhe bardh e zi duken të shkëlqyera në këtë lloj tatuazhi

(Burim).

Ka shumë anije pirate me kafka, në fakt, ju mund të zgjidhni shumë dizajne që përfshijnë këtë element (sido që ta përfshini, do të jetë e qartë se është një anije pirate dhe jo një katamaran plot me të huaj që shkojnë në Ibiza). Gjëja më normale është të vendosësh një kafkë në flamur, megjithëse është gjithashtu shumë e lezetshme duke i dhënë asaj një prekje të magjepsur., me vela të copëtuara dhe një kafkë të madhe në bykun e anijes. Në çdo rast, ajo që kërkon ky dizajn është bardh e zi dhe një stil realist.

piratët e hapësirës

Kapiten Harlock, një pirat hapësinor

(Burim).

Kudo ka piratë, dhe jo vetëm nga shtatë detet jetojnë këta kriminelë: një nga piratët më të famshëm, të paktën për disa breza, është kapiteni Harlock. Anija e tij, Arcadia, është diçka ndryshe nga ajo që jemi mësuar të shohim te një pirat, pasi është një anije kozmike në vend të një anijeje, por flamuri me kafkën është i paimitueshëm.

Anija pirate e sulmuar nga një oktapod

Një anije që lundron nëpër dete

(Burim).

Ose kraken, ose kallamar gjigant...ka shumë rreziqe deti, dhe përpara se të zgjidhni skorbutin e mërzitshëm, mungesën e ujit të pijshëm, përleshjet ose dallgët e baticës, është më mirë të kombinoni anijen tuaj pirate me një bishë shumë të madhe, nëse mund të jetë me tentakula, që kujton 20.000 liga të udhëtimeve nënujore, ai film për piratët e Disney-t ose skena e fundit e Sirena e vogël.

Dora dhe tentakulat duken të shkëlqyera në këtë tatuazh

(Burim).

Për të marrë të gjithë dramën që mundeni, zgjidhni një dizajn bardh e zi dhe me një madhësi të caktuar që lejon të gjitha llojet e detajeve. Ai përfshin një stuhi me vetëtima dhe bubullima që japin një lojë mbresëlënëse të dritës dhe hijes dhe kaq. Mos harroni, piratët gjithmonë kalojnë jetën e plotë!

timonierët e mallkuar

Një timonier i mallkuar pirat

(Burim).

Kafka është një nga simbolet thelbësore të piratëve (së bashku me shishet e rumit dhe sëndukëve plot me dobinë nga një galion spanjoll i fundosur në brigjet e Karaibeve), kështu që nëse doni një kthesë që ndjek natyrën banditë të piratëve, mund të zgjidhni një dizajn që përfshin një timonier me skelet. Natyrisht, këtu rolin kryesor e merr shoferi i anijes, nga i cili shihet vetëm timoni.

Më shumë rreziqe dhe aventura

Një skenë aventure në një anije pirate

(Burim).

Nëse oktapodët nuk janë gjëja juaj dhe dëshironi të tregoni një skenë të tërë pirate në dizajnin tuaj, mund të frymëzoheni nga pjesë si kjo: anija ndaloi në një lagunë në portat e një ishulli misterioz me një kafkë dhe një peshkaqen që lundronte në thellësi. Sidoqoftë, mbani në mend se një dizajn i tillë kërkon hapësirë ​​të konsiderueshme, kështu që rekomandohet shumë që të pyesni artistin tuaj të tatuazheve.

Tatuazh tradicional i anijes pirate

Stili tradicional duket i shkëlqyeshëm me piratët

(Burim).

Nuk harrojmë babain e të gjitha stileve të tatuazheve, dhe sigurisht një prej atyre që përshtatet më së miri me temën e piratëve. Stili tradicional është një mrekulli e vërtetë me të cilën mund të luani edhe me ngjyrat apo edhe me një poster me një frazë (nëse është e mundur, zgjidhni diçka që lidhet me skenën, jo një frazë nga z. Wonderful, nëse nuk dëshironi One- Eyed Willy trazon në varrin e tij).

piratët dhe bojëra uji

Anije pirate me bojëra uji ku duket se ka gdhirë

(Burim).

Dhe nuk po shkojmë shumë larg ngjyrës pasi çuditërisht bojëra uji është një stil që shkon shumë me këtë temë., ndoshta për shkak të dinamizmit dhe lëvizjes që ofrojnë spërkatjet. Sigurisht, zgjidhni ngjyra të ndezura që shkojnë mirë me idenë e lirisë që përcjellin piratët.

Një peshkaqen që ndjek piratët në një tatuazh realist

(Burim).

Tatuazhet e anijeve pirate janë shumë të lezetshme dhe gjithashtu kanë një nga kuptimet më të mira, apo jo? Na tregoni, a vishni ndonjë pjesë të frymëzuar nga bota e piratëve? Si thua? Çfarë simbolizon për ju deti dhe anijet pirate?

imazhe të tatuazheve të anijeve pirate


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.