Tatuazhe false, lloje të ndryshme

Gënjeshtra Tattoos

L tattoos gënjeshtrat po përhapen kohët e fundit. Nga ngjitësit e famshëm, te këna e bërë në buzë të plazheve, te tatuazhet thjesht të pikturuara me shënues, ato janë një zgjidhje e thjeshtë, e lirë dhe e përkohshme për ata që kanë më shumë frikë.

Nëse keni menduar ndonjëherë cilat stile dhe opsione duhet të merrni tattoos E gënjeshtrës, Në këtë artikull do të shohim disa!

Decals, një hit i viteve tetëdhjetë dhe nëntëdhjetë

Tatuazhe të Qafës së Gënjeshtrës

(Burim).

Mbaj mend që një nga dhuratat e yjeve të fund viteve tetëdhjetë dhe nëntëdhjetë në çanta me patate (dhe kek me kek) ishte ngjitëse. Në verë, ju mund të mbushni krahun tuaj me tatuazhe të rreme (zakonisht dizajne absurde, si mete ose guaska deti) dhe të ndjeheni si një biker i pacipë.

Decals zgjati midis një dite dhe një jave (Varet nga sa fort fërkoheni kur bëni dush), dhe ato u përdorën duke vendosur kartonin aty ku vinin nën një rrymë uji për të ngjitur tatuazhin në lëkurë.

Këna, protagonistja e madhe e plazheve

Një tjetër nga protagonistët e mëdhenj në plazhe ishin tatuazhet e këna. Ah, çfarë nostalgjie, çfarë netësh të ngrohta vere veshur dragoin tim me fat në shpatullën e djathtë. Sigurisht, ditët e para ajo u zbeh dhe la rrobat tuaja të bëra nga dhelprat.

Këto tatuazhe zgjatën rreth dy deri në tre javë Dhe nëse në të njëjtën kohë do të nxiheni, shenja e bardhë që lanë mund të zgjasë gjithë verën.

Tattoos Ambigram Gënjeshtra

(Burim).

Tatuazhe metalike, më modernet

Më në fund, një tjetër tatuazh i rremë për të cilin do të flasim janë tatuazhet metalikë. Trashëgimtarët e dekaleve, pak a shumë ata zbatojnë të njëjtën gjë, por ata kanë një mendim për një dizajn për një publik më të rritur, pasi shumica imitojnë copa bizhuteri.

Tatuazhet false janë një mundësi kurioze për ata që nuk guxojnë me një tatuazh të vërtetë, nuk mendoni? Na tregoni, çfarë mendoni për këto lloj tatuazhesh? Mos harroni se mund të na tregoni se çfarë dëshironi me një koment!


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.