Tatuazhe gjysmë të përhershme, a ekzistojnë ato apo janë ndonjë mashtrim?

Dizajne tatuazhesh

Për shumë mundësi të tattoos gjysmë e përhershme është diçka shumë joshëse. Mundësia e veshjes së një pjese që do të ishte si një tatuazh Në të vërtetë, por pa qenë i përhershëm, është ideale nëse nuk jemi të sigurt për modelin, për shembull.

Por A janë këto mundësi një zgjidhje e vërtetë apo janë thjesht një mashtrim për të joshur të paditurit? Do ta shohim më tej.

Çfarë premtojnë ata ...

Tatuazhe krahu për djem

Tatuazhet gjysmë të përhershme bazohen në një seri premtimesh. Ato janë pjesë që premtojnë të zgjasin gjashtë muaj, një vit apo edhe dy ose pesë. Shpjegimi "shkencor" i njerëzve që bëjnë këto tatuazhe është se boja qëndron në shtresën më sipërfaqësore të lëkurës (lëkura ka tre shtresa dhe tatuazhet shkojnë vërtet në të dytën) dhe se do të hollohet vetë koha, dizajni gradualisht do të zbehet derisa të mos mbetet asnjë gjurmë.

Procesi që ata premtojnë është shumë i ngjashëm me atë të një tatuazhi gjatë gjithë jetës, me hala, bojë (në disa raste të holluar) dhe dhimbje.

... dhe çfarë ndodh vërtet

Tatuazhe Qafa Gjysmë të Përhershme

Siç mund ta imagjinoni, nëse procesi përfshin të njëjtën gjë si një tatuazh i vërtetë, ka diçka që nuk përshtatet. E verteta eshte është e pamundur që boja të qëndrojë në shtresën më sipërfaqësore të lëkurës dhe në shumë raste depërton deri në të dytën, me çfarë me kalimin e kohës do të keni një tatuazh që fshihet, po, por jo plotësisht. Për disa vjet, tatuazhi gjysmë i përhershëm do të shndërrohet në një njollë të përhershme që mund të hiqet vetëm me lazer.

Me pak fjalë, çfarë Kur bëhet fjalë për të bërë një tatuazh kemi dy mundësi: ato të përkohshme (këna, afishe dhe të tjera) dhe ato të përhershme për jetën. Nuk ka rrugë të mesme.

Shpresojmë që tema e tatuazheve gjysmë të përhershme t'ju interesojë dhe sqaroi disa dyshime. Na tregoni se çfarë mendoni në komente!


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.