Modele elegante tatuazhesh për këmbët e grave

tatuazhe-në-këmbë-grua

L Tatuazhe në këmbë ato ofrojnë vendndodhjen ideale sepse ka hapësirë ​​të mjaftueshme për dizajn të detajuar dhe megjithëse janë delikate dhe të vogla, ato përsëri duken mirë në atë zonë.

Një pikë tjetër për t'u theksuar është shumë e lehtë për t'i mbuluar ose shfaqur ato çfarëdo që të vendosni të bëni, duke marrë parasysh se në disa vende pune ato janë ende shumë konservatore, prandaj, e bën atë vendin e përsosur për çdo grua pasi nuk mund të gjenerojë asnjë lloj ndërlikimi.

L Tatuazhe në këmbë Mund të jenë pak të dhimbshme për shkak të lëkurës delikate që i mbulon, mungesës së muskujve dhe yndyrës, si dhe afërsisë me kockën.

atëherë le të shohim dizajne të ndryshme tatuazhesh në këmbë elegante dhe delikate në mënyrë që të frymëzoheni dhe të zgjidhni dizajnin që lidhet më mirë me personalitetin tuaj.

Tatuazhe në këmbë, hënë kristali

tatuazhe kristal-hënë-këmbë

Ky dizajn tatuazhi i këmbës është i çmuar, delikat, elegant dhe i ka të gjithë aksesorët që të mund ta shfaqni dhe ta shijoni në lëkurën tuaj. rikrijoni hënën i cili përfaqëson parimet femërore të instinkteve si forca, pranueshmëria dhe feminiliteti, përveç kësaj, lidhet me rritjen personale dhe emocionale.

Tatuazhe trëndafili për këmbë

tatuazhe-trëndafili-bardh-zi-këmbë.

Modelet e tatuazheve me trëndafila janë shumë të njohura dhe në rastin e tatuazheve elegante të këmbëve. Dizajni i vetëm me trëndafil me bojë të zezë është një dizajn shumë delikat dhe do të duket bukur në çdo këmbë. Nëse vendosni ta bëni me ngjyra, çdo ngjyrë ka një kuptim të ndryshëm.

tatuazhet me trëndafil të kuq

Kujtojmë se trëndafilat e kuq lidhen me dashurinë dhe pasionin, të verdhët me lumturinë, gëzimin dhe bollëkun, rozë me dashurinë romantike. Kur zgjidhni, duhet ta bëni atë me atë që lidhet më shumë me emocionet tuaja.

Tatuazhe fluturash për këmbë

flutur-këmbë-tatuazhe

Ky dizajn është një shumë femërore, elegante dhe delikate Është një opsion i shkëlqyer për një vajzë. Flutura përfaqëson bukurinë, ndryshimin dhe transformimin, lirinë.

Është një dizajn perfekt nëse jeni duke kaluar një periudhë tranzicioni në jetën tuaj, ose për të festuar një arritje ose një fillim të ri. Duke parë fluturën në këmbën tuaj do t'ju japë atë inkurajim dhe forcë për të vazhduar në rrugën tuaj të re.

Tatuazhe në këmbë dhe kyçin e këmbës

tatuazhet e këmbëve të zvarritura dhe të kyçit të këmbës

Modelet ideale të tatuazheve në këmbë dhe kyçin e këmbës janë ato që kanë lule, degë, arabeska dhe rrathë duke formuar modele shumë delikate që mund të japin ndjesinë e shoqërimit të lëvizjes së këmbës suaj.

Tatuazhe në kyçin e këmbës
Artikulli i lidhur:
Ide për tatuazhe në kyçin e këmbës

tatuazhe me ngjyra-këmbë dhe kyçin e këmbës

Ato janë shumë elegante dhe mund të bëhen në ngjyra të zeza ose të buta dhe shtoni aksesorë si zinxhirë të vegjël, lule, yje. Ky dizajn shumë femëror është ideal për këmbët e grave.

Tatuazhet e këmbëve në pjesë anësore

tatuazhe-fraza-këmbë-pjesë-anët..

Pjesa e poshtme anësore e këmbës nuk është aq e dukshme, por është shumë delikate dhe femërore. Apeli i tij është se ju mund të zgjidhni një dizajn i gjatë dhe i ngushtë të tilla si fraza, emra, data, ideale për të kujtuar dhe marrë me vete një person shumë të rëndësishëm, ose një datë shumë të veçantë dhe ta mbani gjithmonë parasysh.

Tatuazhet e peshkut Koi për këmbët

tatuazhe-në-këmbë-koi-peshk

Ky është një dizajn i bukur për vajzat që pëlqejnë Kultura aziatikeMeqenëse Japonia është vendi që rrit posaçërisht këta peshq, ata janë një simbol i dashurisë dhe miqësisë.

Përveç kësaj, është një simbol që lidhet me forcën, energjinë dhe instinktin e mbijetesës, për shkak të ngjyrës së kuqe, e cila është një nga ngjyrat më të rëndësishme të peshkut koi. Ai tatuazh peshku koi është ideale nëse jeni duke kaluar momente sfiduese dhe ndryshime të mëdha në jetën tuaj, do t'ju japë forcë dhe guxim për t'i arritur ato.

Tatuazhet e këmbëve me byzylyk

byzylyk i tipit të tatuazheve

Këto dizajne të byzylykë tatuazhesh Ato janë më të bukurat për t'u veshur në kyçin e këmbës si dhe plotësojnë simbole të ndryshme në të njëjtin tatuazh. Mund të vendosni zinxhirë, disa pupla, mandala, secila ka një kuptim të ndryshëm dhe mund ta personalizoni sipas emocioneve që dëshironi të shprehni.

tatuazhe-në-pendë-këmbë

Kujtojnë se pendët lidhen me lirinëPërveç kësaj, ato janë të lidhura me elementin e ajrit, kështu që mund të simbolizojnë aftësinë për të komunikuar dhe janë në marrëdhënie të drejtpërdrejtë me botën shpirtërore.

Tatuazhe me lule Lotus në këmbë

tatuazhe-në-këmbë-lotus-lule

Brenda botës së tatuazh, dizajn lule zambak uji Ka një simbolikë të madhe dhe në këtë rast mund të shohim një dizajn shumë delikat dhe elegant për këmbën e një femre. Është një lule që përfaqëson botën shpirtërore, jetën, lindjen, bollëkun shpirtëror, shpresën.

Është një simbol që përfaqëson mbizotërimin e shpirtit mbi shqisat, prandaj, konsiderohet simbol i mençurisë. Është një dizajn që do t'ju shoqërojë në procesin tuaj të zhvillimit dhe zgjimit shpirtëror.

Tatuazhet e kalit të detit në këmbë

tatuazhe-këmbë deti

Është një dizajn shumë delikat dhe kjo kafshë e vogël është një simbol i fatit dhe mbrojtjes. Ajo lidhet me durimin, miqësinë, bujarinë, perceptimin e lartë shqisor, do t'ju japë të gjithë mbrojtjen dhe do t'ju ndihmojë të hapni shtigjet në të gjitha nivelet.

Tatuazhe Mandala në këmbë me gurë të çmuar

tatuazhe-në-këmbë-mandala-dhe-perlë

Ky dizajn është shumë elegant, por ka një simbolikë të madhe që nga viti Mandalat simbolizojnë unitetin, harmonia, ekuilibri, lidhja me universin dhe nëse shtojmë kristale apo gurë të çmuar kuptimi intensifikohet.

Duhet të dimë se çdo ngjyrë e gurëve të çmuar ka një kuptim të ndryshëm. Në këtë rast perlë ngjyra blu shoqërohet me mbrojtje, Përveç kësaj, ngjyra shoqërohet me qetësi dhe paqe. Gjithashtu, mund të lidhet me ujin, ekuilibrin, jetën dhe fillimet e reja.

Tatuazhe me valë deti në këmbë

tatuazhe-në-këmbë-valë

Ky është një dizajn shumë origjinal, valët duken elegante dhe unike, ju mund të zgjidhni këtë dizajn nëse shenja juaj e zodiakut përfaqëson elementin e ujit. Gjithashtu, uji shoqërohet me ndryshime të përhershme, me forcë shpirtërore, Është një dizajn i bukur për t'u lidhur me detin dhe natyrën.

Për të përfunduar kemi parë që ka mijëra dizajne, këto janë një mostër e vogël që të keni frymëzim, të vendosni dhe t'i tregoni botës një vepër arti në këmbë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.