Një studio e mirë tatuazhesh: këshilla për ta zgjedhur

Studio e tatuazheve

Possibleshtë e mundur që, nëse është hera e parë që do të bëni një tatuazh, pyesni veten se cila është mënyra më e mirë për të zgjedhur një mirë studio tatuazhesh. Në shikim të parë, duket se vetëm duke u konsultuar me rrjetet sociale ne do të kemi mjaft, por do të thellohemi pak më shumë në këtë çështje, pasi që është një vendim i rëndësishëm që nuk do të varet vetëm nga një faktor.

Le të shohim disa këshilla se si të zgjedhim një studio e bukur tatuazhesh.

Vendosni se çfarë dëshironi

Poster i studios së tatuazheve

Duket marrëzi, por një nga gjërat e para që duhet vendos kur zgjedh një studio e bukur tatuazhesh është të vendosësh se çfarë lloj tatuazh ti deshiron. Padyshim, diçka e thjeshtë do të bëhet kudo, por nëse doni a dizajn diçka më specifike ose a stil konkretisht (tradicionale, komike, realiste ...) rekomandohet që të informoni veten për artistë ose studio që specializohen në lloji i tatuazhit Çfarë dëshironi që rezultati përfundimtar të jetë, nëse është e mundur, më shumë Mbresëlënës.

Kontrolloni rrjetet sociale dhe mendimet nga interneti dhe njerëzit e vërtetë

Armë në studio tatuazhesh

Pasi të keni zgjedhur tatuazh, shikoni në internet studime të mundshme ose artistë në zonën tuaj. Kontrolloni mendimet e përdoruesve dhe shikoni fotot që varen nga ato rrjetet sociale të përfundosh të vendosësh nëse kjo është ajo që po kërkon apo jo. Gjithashtu, kështu që ju të mund të kontrolloni sa koha aktive merr studimin (më shumë, më shumë përvojë).

Një tjetër mundësi është të zgjidhni është studio tatuazhesh bazuar në mendimin e dikujt "të vërtetë". Pra ti mundesh te pyes dyshimet tuaja të dorës së parë, shihni punë dhe e di nëse ia vlen apo jo. Për shembull, tatuazhi im i fundit është bërë në një studio tatuazhesh që nuk e dija, por që unë ata rekomanduan. Kam kontrolluar nga rrjetet sociale se më pëlqente e tija stil dhe se ata kishin më shumë mendime të mira dhe unë nuk mund të isha më i lumtur me rezultatin.

Mos u udhëzoni vetëm nga çmimi: zgjidhni cilësinë dhe higjienën

Tattoo tattooist

Së fundmi, mos e lejoni çmim ju udhëzojë: le të cilësia dhe higjiena. Tatuazhet janë diçka caro sepse ata do të jenë aty të gjithë jetë dhe ata kanë nevojë për media dhe burime të shtrenjta si bojë dhe një të mirë higjienë. Prandaj zgjidhni një studio tatuazhesh e bëjnë atë të duket i pastër dhe i besueshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.